Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę.
Daugiau informacijos rasite privatumo ir slapukų politikoje.
Tinkamų saulės baterijų pasirinkimas
Pasirenkant atitinkamą saulės modulį, reikėtų vadovautis srovės efektyvumu Imp [A]. Srovės efektyvumas turi kompensuoti energijos poreikį, kad sistema išliktų autonomiška. Žemiau pateikiamos vidutinės saulėtų dienų trukmės Lietuvoje:
Pavasaris: 5-6 val
Vasara: 8-9 val
Ruduo: 3-4 valandos
Žiema: 2-3 val
Pavyzdys: (modulis naudojamas vasarą)
Energijos poreikis 50Ah / 8h = 6,25A - reikalingas modulio galingumas
[Imp]. Tinkamas modulis yra, pavyzdžiui, 130Wp Maxx (Imp = 7.22A) **
Gamybos technologija neturi reikšmingos įtakos energijos gaminimui. Lanksčiojo modulio pasirinkimą lemia mažas jo svoris, gana nesudėtingas montavimas. Klasikinio aliuminio rėmo modulio pasirinkimą dažniausiai nulemia jo konkurencinga kaina.
Saulės baterijų plokštės yra suprojektuotos taip, kad tipinės atmosferos sąlygos nekenktų jų konstrukcijai, todėl joms būdingas didelis atsparumas vėjui, lietui, vandeniui ir sniegui.
Be to, mūsų technologijos lanksčiojo tipo plokštės gali atlaikyti iki 100 kg slėgį, o tai reiškia, kad galite jomis vaikščioti.
Taip, jungiant modulius lygiagrečiai, jų srovės intensyvumas [A] ir galia [Wp] sumuojami. Įtampa išlieka lygi modulio, turinčio mažiausią galios sistemą, vertei.
Tinkamos akumuliatoriaus galios pasirinkimas
Optimali srovė, reikalinga akumuliatoriaus krovimui, yra 10% jo tūrio. Maksimali akumuliatoriaus krovimo srovė neturi viršyti 30% jo tūrio. Pavyzdys: akumuliatoriui, kurio talpa 70Ah, optimali krovimo srovė turėtų sudaryti 7A. Atitinkamai saulės baterijos galia sudarytų apie 130Wp.
Taip. Krovimo reguliatorius tai būtina įranga kiekvienoje saulės ar vėjo elektrinėje. Šio įrenginio pagalba yra optimizuojami krovimo procesai. Užprogramavus krovimo reguliatorių darbui su akumuliatoriais tipo GEL, AGM ar kt. yra parenkama atitinkama krovimo įtampa. Krovimo reguliatorius taip pat apsaugo prie sistemos pajungtus akumuliatorius nuo gilaus iškrovimo ar perkrovimo. Taip pat turi papildomų funkcijų, tokių kaip akumuliatoriaus įkrovimo lygio indikatoriai, saulės ar vėjo elementų krovimo monitoringas ir pan.
Off-grid sistemos - svarbiausi aspektai
Off-grid sistema yra skirta akumuliuoti saulės modulių pagamintą energiją. Ji dažniausiai yra taikoma vietose, kur prisijungimas prie tinklų yra neįmanomas arba kainuotų per daug. Off-grid sistema leidžia maitinti elektrinius prietaisus 24 val. per parą - viskas priklausys nuo to, kaip ji bus suprojektuota.
Svarbiausi elementai, sudarantys Off-grid sistemą yra: saulės modulis, krovimo reguliatorius, akumuliatorius ir elektrinis prietaisas. Jei norima jungti standartinius elektrinius prietaisus, kaip pvz. televizorių, prie sistemos yra būtinas įtampos keitiklis (inverteris).