· Nuolaidos   · D.U.K   · Partneriams   · Kontaktai
media

Nuo 2019 m. spalio 1 dienos įsigialiojo naujas mažosios žaliosios energetikos modelis, kurį savo įsakymu patvirtino energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. Įsakymo esmė - leisti gaminti elektros energiją iš gamtos išteklių (pvz. saulės, vėjo) ir ją vartoti kitose vietose - pavyzdžiui turėti saulės eletkrinę sode Vilniaus rajone, kuri gamins elektrą, o ją vartoti bute Vilniuje. Toks modelis užtikrina galimybes visiems, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos, naudotis atsinaujinančiais ištekliais ir tokiu būdu taupyti pinigus sąskaitoms už elektrą.


Galimybė tapti elektros energiją savo reikmėms gaminančiais vartotojais (toliau – gaminantys vartotojai), galinčiais gaminti ir vartoti energiją skirtingose vietose yra ypač aktuali daugiabučių namų gyventojams. Toks vartotojas galės pasistatyti elektrinę vienoje vietoje, o joje pagamintą energiją vartoti kitoje vietoje – pavyzdžiui, pasigaminti sodyboje Alytaus rajone, o suvartoti bute Vilniaus mieste.


Tokiose elektrinėse pagaminama elektros energija bus patiekiama į elektros tinklą, o kaupimo laikotarpiu t. y. nuo einamųjų metų balandžio 1 d. iki kitų metų kovo 31 d. kiekvienas gyventojas galės iš tinklo susigrąžinti į tinklus patiektą elektros energijos kiekį, sumokėdamas tik tam tikrą nustatytą pasinaudojimo elektros tinklais mokestį. Šiuo metu gyventojai gali rinktis iš keturių pasinaudojimo tinklais mokesčių variantų.


Pradėjus veikti saulės elektrinei, specialus išmanusis apskaitos prietaisas fiksuos, kiek elektros energijos yra suvartojama iš karto, kai ji pagaminama, bei koks nesuvartotos energijos kiekis atiduodamas į elektros tinklą. Pagal anksčiau gaminančio vartotojo nurodytus skirtingiems vartojimo objektams priskiriamus galios kiekius, tinklo operatorius vykdys apskaitą bei nustatys, kiek kilovatvalandžių elektros iš tinklo vartotojas gali susigrąžinti kiekviename savo objekte.


Be to, gyventojai, kurie norės tapti elektros energiją gaminančiais vartotojais, nebūtinai turės patys statyti elektrines – individualaus ar daugiabučio namo gyventojai galės įsigyti jiems reikalingą elektrinės galią saulės jėgainių parke.


Daugiau informacijos ieškokite enmin.lrv.lt

  • Oct 01, 2019
  • Kategorija: Ekologija
  • Komentarai: 0
Komentarai: 0

Komentarų nėra

Patiko? Palikite savo atsiliepimą

Jūsų e-pašto adresas nebus rodomas. Užpildykite visus reikiamus laukelius žemiau*