· Nuolaidos   · D.U.K   · Partneriams   · Kontaktai
media

Šiandien saulės elektrinės gali būti montuojamos praktiškai bet kur: ant stogo, pastato fasado, ant žemės. Tačiau egzistuoja du labiausiai populiarūs saulės baterijų montavimo būdai: ant stogo bei ant žemės, panaudojant specialius tam pritaikytus laikiklius. Šie montavimo būdai pirmiausiai yra susiję su palyginti žema kaina.


Saulės moduliai ant stogo

Didžiausias privalumas montuojant saulės modulius ant stogo yra tai, kad tokiu būdu yra išnaudojamas gana nemažas plotas, kurio kitu kampu išnaudoti yra praktiškai neįmanoma. Maža to, šiandien galime įsigyti pritaikytus laikiklius bet kokiam stogo tipui bei dangai.

Kita vertus, montuojant saulės baterijas ant stogo, praktiškai neturime baimintis dėl to, kad kažkokie elementai neleis tiesiogiai pateikti ant saulės modulių. Pagrindis tokio tvirtinimo būdo minusas yra tas, kad karštą dieną saulės modulių konstrukcija ant stogo įkaista daug daugiau negu ta ant žemės, todėl saulės baterijos kaista ir gali sugeneruoti mažiau elektros, tačiau tai nebus itin ženklus skirtumas.

Saulės modulių konstrukcija ant žemės

Pirmiausiai, šiam tikslui turime skirti dalį žemės sklypo. Reikia pasirūpinti, kad visi saulės moduliai tilptų ant iš anksto paruoštos konstrukcijos, o jeigu saulės moduliai bus statomi į eiles, reikia taip įvertinti, ar moduliai neuždengs vienas kito. Kitas dalykas, reikia įvertinti, ar ateity nebus šalia tam tikrų objektų, kurie galės ''mesti'' šešėlį ant jau įrengtos saulės elektrinės.

Statant saulės modulius ant žemės, čia turime daugiau galimybių tinkamai sureguliuoti visą saulės elektrinės sistemą. Galime nesunkiai konstrukciją nukreipti pietų kryptimi, paruošti geriausius konstrukcijos kampus, todėl tokia saulės elektrinė veiks daug efektyviau. Kita vertus, ant žemės pastatyti saulės moduliai daug geriau vėdinami, todėl net ir karščiausiomis dienomis generuos daugiau energijos negu tie ant stogo. Nereikia nuvertinti ir tokio fakto, kad ant žemės statomi saulės moduliai yra daug patogiau valomi, jei būtų toks poreikis, negu tie, esantys ant stogo.
  • Sep 19, 2019
  • Kategorija: Ekologija
  • Komentarai: 0
Komentarai: 0

Komentarų nėra

Patiko? Palikite savo atsiliepimą

Jūsų e-pašto adresas nebus rodomas. Užpildykite visus reikiamus laukelius žemiau*